4

Herkese Sabır Dilerim

Teslimiyet konusu çok geçiyor, yani çok bahsediyoruz ondan. Herkes farklı yorumluyor. Bana göre de teslimiyet, bir faaliyet hali. Bunu Eckhart Tolle bir konuşmasında şöyle açıklıyor (Orjinalini buradan izleyebilirsiniz):

‘…Teslimiyet (kabul), eylemden ayrı değildir. Tam ve gerçek teslimiyet, sizin eylemden uzaklaşmanıza değil, eyleme doğru akmanıza ihtiyaç duyar. Eğer bir duruma gerçekten anda kalarak karşılık verirseniz, bu sizin bir şeyler yapmak için davranışa bulunmanızı gerektirir. İşte bu davranış içsel dirençten, bağımlılıktan, inkardan ya da öfkeden gelmez, çok daha huzurlu bir düzeyden gelir ve siz bu eyleminizin ne kadar da etkili olabileceğini deneyimlersiniz…’

Bundan da benim anladığım; sabretmek, bir şey yapmadan beklemek değil, sakin bir pür dikkat, eylem ve bırakış hali aslında.

Bu durumda ne denir; hepimize sabır dilerim…

Comments 4

 1. Post
  Author
 2. tabiki severek:) ayrıca 3 çocuk annesi olarak diş çıkarma sürecinde size sabırlar diliyorum:)
  haklısınız sabır teslimiyete geçtiğimiz köprü aslında doğru algılanıp kullanılabilirse.

 3. Post
  Author

  Bugün bu konu açısından benim için ilginç bir gündü. Oğlum diş çıkardığı için huzursuz ve bazen çok zorlandığım durumlara sokuyor beni. Sabırın ne olduğu konusu da netleşti içimde bu vesileyle. Sabırda bana göre bir durumdan rahatsız olduğun farkındalığına teslim olmak ve öyle devam etmek var. İşte bu noktada bende sabır bir anda kabullenmeye dönüşüyor. Gereken davranış kendini belli ediyor o zaman. İçsel direnç olmadığı için davranışım da sakin ama kararlı oluyor.
  Türkçe altyazı ile ilgili bilgi için de ayrıca teşekkür ederim. Bir de bu videonun özetini çıkarırsanız benimle de paylaşır mısınız?:) Çok sevinirim.
  Sevgiler!

 4. Ben de bu videoyu yakınlarda izledim birkaç kere. Şimdi videonun özetini çıkarmayı düşünüyorum bir kağıda:) Bence teslimiyet sabretmekden de farklı bir kavram. Öyle bir enerji veya form ki sabredilecek hiç birşey yok bu algı biçiminde.
  Eckhart Tolle un tüm videolarını izlenmeye değer, youtube da Ally7ist isimli bir kullanıcı kaliteli bir biçimde türkçe altyazı ile sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir