6

Bir Telefonun Özellikleri

Şu an yurtdışında yaşadığım için iki hat kullanıyorum. Türkiye’de kullandığım hat eski telefonumda. Normal bir telefon. Sorunsuz çalışıyor. Internete, e-postaya, facebooka bağlanabilme özelliği yok. Sadece bir parçası düşmesin diye ufak bir bant yapıştırmam gerekti.

Bir diğer özelliğini de bu son gelişimde farkettim: Dikkat çekmesi. Hatta bazen görünce şaşırma derecesinde. Bazıları ise neden bunu kullanıyorsun diye merak edip soruyor. Cevabım pek tatmin edici bulunmuyor sanırım. Kullanım sebebim; ‘çalışıyor ve ihtiyacımı karşılıyor’ şekilinde gayet basit.

Ben de şimdi şunu merak ettim: Çalışan ve yeterli gelen bir gereci kullanıyor olmak neden bu kadar çok dikkat çekiyor artık? Bu durum nasıl bu kadar ilginç algılanan bir davranış haline geldi toplumumuzda?

Comments 6

 1. Post
  Author
 2. Post
  Author
 3. Bir onceki telefonum 9.senesinde beni birakti. Ben onu birakmazdim ama…
  Esimin eski telefonu bana gecti. O da 5.zafer yilinda 🙂
  Akilli olanlarin ne derece akilli olduguna daha benim aklim kesmedi. Ozellikle bu kadar radyasyon yayarken ve ben de onunla ayri hayat yasarken, ne kadar gerektigi de ayri konu.

 4. Post
  Author
 5. Bende de var öyle bir telefon. hatta benimki de bantlı:)) Halen kullanmaktayım, zaten başka telefonum da yok. Bir telefondan beklentimi karşılıyor: insanları arayabiliyorum, onlar da beni arayıp konuşabiliyorlar. Ama dünyanın en son model, en pahalı telefonunu kullanıyor olsaydım eminim daha az ilgi çekerdi:)))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir