Dönüşümden Notlar

Uzun süredir kendimi bir kozada hissediyordum. İçinde çok yoğun dönüşümler geçirdiğim, kendi nefesimde ısındığım sıcacık bir kozada. Fakat bazı fikirler, ilhamlar artık o kozaya sığmaz oldu ve anladım ki onu ‘yavaş yavaş’ terk etme zamanım geldi.

Bugünlerde buraya daha az yazıyorum, ama onun dışında kalem elimde durmuyor, sürekli akıyor. İçimden heyecan fışkırıyor, çünkü hayatımda yine bir değişimin zamanı gelmiş görünüyor. Yakın gelecekte daha çok yazacağım bunları ve daha birçok şeyi, ama şimdiki yazımın amacı onlardan bahsetmek değil. Kabul ederseniz, ufacık bir armağan sunmak.

Bu kelebeği sizleri düşünerek yaptım bugün. Kalbimde hissettiğim tüm okurlarıma, özellikle de beni taa baştan beri yalnız bırakmayan ve özlemlerimi paylaşanlar için ufak bir teşekkür niyetiyle. Yazacak ilhamı almak kadar okunmak da öyle büyük bir lütufmuş ki, bunu sizler sayesinde tattım. Okunurken de, yazarken olduğu kadar dönüştüğümü hissediyorum çünkü. Sanki bilinmeyen bir enerji alanında niyetler, kalpler, düşünceler, duygular birleşiyor, dönüşüyor ve bambaşka bir yapıyla, yeni ilhamlarla bana geri dönüyor. Büyülü bir şey. Bunu Perili Evren’in yazısı öyle güzel anlatıyor ki.

Kısaca bu kelebek, benim gibi dönüşüm içinde olan tüm arkadaşlarıma candan sevgilerimle…

kelebek
Gennine D. Zlatkis’in bir çalışmasından esinlenerek hazırladığım linolyum baskı üzerine suluboya

Dönüşümden Notlar” üzerine 11 yorum

 1. perilievren dedi ki:

  O bilinmeyen enerji alanındaki niyetlerin, kalplerin, düşüncelerin, duyguların harika bir şeye dönüşüp bütün atmosfere yayıldığını hissediyorum…
  Çok güzel bir kelebek:) Çok çok güzel…

 2. Deniz Ulusan dedi ki:

  Bu kelebeğin renkleri gibi net ve parlak sın arkadaşım, dönüşüm çok güzel, anlamak anlatmak çok güzel, kelebek çok güzel……
  Sevgilerimle Sanemim

 3. Gözde dedi ki:

  Dönüşüm.. İsteyip de yapamamak arafda kalmak hali.. Tam olarak hissettiklerimi.. Dönüşüm için en doğru zaman var mıdır? Yoksa bir minicik kıvılcımın yakınlığını hissettiğin an dönüşüm için çabalamalı mısın? Zor mudur kolay mıdır sonuçlarına katlanmak..

  • yeni1anlam dedi ki:

   Bana göre dönüşümün en zor anı, eskinin yıkıldığı, ancak yeninin henüz ortaya çıkmadığı o zaman aralığı. Bir kelebeğin hayatında koza olabilir bu dönem ya da gecenin en alaca karanlık zamanı. Çoğu kişi işte bu noktada paniğe kapılır. Aslında bu nokta asıl her şeyin dönüşmek üzere olduğu ve kelebeğin ortaya çıkmasının ya da güneşin doğuşunun yakın olduğu zamandır. Kısaca derin dönüşümü arzulayan kişinin zifiri karanlıkla da yüzleşmesi gereken bir döneminin olacağını bilerek yola çıkması gerekir… Yazdıklarınız bana bunları çağrıştırdı…

   • Gözde dedi ki:

    Cevabınız için çok teşekkür ederim sanırım tam da o evredeyim ya da çok yaklaştım 🙂 gelgitlerim çok fazla bu aralar güneşin doğuşu yakın diye tahmin ediyorum.. Farkındalık ya da kendi iç dünyamla tanışmak için ne yapmalıyım yani bunun bir eğitimi ya da bu kıvılcımı tetikleyecek bir yolu var mıdır? Bende farklı bir şeyler var hissediyorum ama bunun ortaya çıkması için bir şey bir araç olmalı gibi.. Ya da belki okunacak bir kitap. Yardımcı olursanız çok sevinirim, sevgiyle..

   • yeni1anlam dedi ki:

    Eğer ingilizce okumayı seviyorsanız; Finding Your Way In A Wild New World – Martha Beck’in kitabını tavsiye ederim. Şu an okuyorum ve çok beğendim. Türkçe olarak arkadaşım Dost Can Deniz’in Cesur Sorular kitabını tavsiye ederim. Sesli kitabı da çıktı yakınlarda.
    Yolunuz açık olsun! Sevgiler

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s