Site Yenilendi

Web sitemin güncellemesini bitirdim. Beni bilgisayar başında bu kadar uzun görmeye alışmamış olan atölyenin bahçe ahalisi de ‘Nerede bu kadın? Niye çıkmıyor? Orada ne yapıyor?’ diye beni sürekli böyle camdan izledi durdu. Bazısı çok meraklıydı, bazısı ise her fırsatta camın önüne gelse de hiç etkilenmemiş görünüyordu. Ben devam ettim. Yapraklar sarardı, dökülmeye başladı…

Altı yıllık aktif ve dolu bir blogu yerinden söküp, daha fazla inisiyatif kullanmam gereken diğer bir veri tabanına tek başına taşıdım. Bu süreçte çok şey öğrenmem gerekti. Heyecanlı da bir süreçti, çünkü başlarda çok çok tecrübesizdim ve her an her şeyin internet boşluğunda uçup gitmesi de söz konusuydu. Bazı geceler bu sebepten iyi uyuyamadım. Bu süreç siteye çok bağlanmış olduğumu da gösterdi bana ve bu bağlardan biraz özgürleşmek de iyi geldi. Sonra altı yıl gibi bir sürede ne kadar çok dönüşmüş, dönüşmeye vesile olmuş ve ne kadar çok meyve vermiş olduğumu da gördüm, hatta bazen inanması zor geldi. Daha birçok şey… Ancak bu noktada durup, sitede yapmam gereken başka şeyler olsa da biraz dinlenmeye, öğrendiklerimin ve tecrübe ettiklerimin tadını çıkarmaya ve siteyi açmaya karar verdim.

Biliyorsunuz yen1anlam evrende oluşmuş fiziksel ve düşünsel bir alan, bu değişimle, güncellemeyle de biraz daha geniş bir ifade alanına ve bu alanda biraz daha karmaşık araçlara sahip oldu. Bu değişim nelere vesile olacak bilmiyorum. İlgilenenler için site yenilenmiş haliyle artık açık… Bloğu wordpress reader/okuyucu aracılığıyla takip edenlere bir not; yazılar okuyucuda görünmeye devam edecek ama eğer yazılardan e-posta vasıtasıyla da haberdar oluyorsanız bunun devam etmesi için siteye e-posta kayıdınızı yapmanız gerekiyor. Sadece e-posta ile takip edenlerde bir değişiklik yok, onlar yazılarıdan e-posta ile haberdar olmaya devam edecekler. Bir diğer konu da, sitede ‘beğen’ butonlarını kaldırma kararını vermiş olmam. Bunun için daha önce beğenilerini belirmiş olan herkesten özür diliyorum, çünkü o alan görünmeyecek artık. En azından kendi sitemde, insanların bir şeyleri bunların etkilerinden özgür bir şekilde düşünüp, değerlendirmesini, okumasını istiyorum.

Herkese güzel bir sonbahar günü dilerim…

(Note for non-Turkish speaker followers. For your convenience, I integrate google translator to the side bar. You may find at the right bottom.)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir