Mutlu Yıllar

Üç ay önce artık devam edemeyeceğimi kendime dürüstçe itiraf edip sosyal medya kullanımına ara -belki de tamamıyla son- verdim. Bu üç ay oldukça ilginç geçti. Doğaya, topluma, aileme ve kendime dair yepyeni içgörüler kazandım. İhtiyaç duyduğumu düşündüğüm ama gerçekte ihtiyaç duymadığım bir şeye son verince, ihtiyaç duymadığımı düşündüğüm ama gerçekte ihtiyacım olan şeylere hayatımda daha da yer açıldı. Sosyal medyanın yaşamlarımızdan verdiğinden çok daha fazlasını götürdüğünü ve yaşamımızda sandığımız kadar gerekli olmadığını gördüğümü de özetle söyleyebilirim. Bu konuda önümüzdeki yıl daha fazla yazacağım. Öncelikle beni bu kararım sonrası yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkür ederim. Yaptığım bu değişikliğe rağmen blogum sizler tarafından eskisinden çok okunuyor ve bu benim için gerçekten çok şey ifade ediyor.

Önümüzdeki yıl; yaşamımda, öğrendiklerimde, takip ettiklerimde, paylaştıklarımda kalite konusu daha da ön planda olacak. Yaşamak muhteşem, anlaşılmaz, tekrarlanamaz bir tecrübe ve kendi yaşamımın daha da hakkını vermek istiyorum. Gerçekten yaşamak ve sevmek dışında edindiğim amaçlardan da kendimi teker teker özgürleştiriyorum. Yazarken tüm varlığımla yazmak, okurken tüm varlığımla okumak, çizerken tüm varlığımla çizmek, oğlumu kucaklarken tüm varlığımla kucaklamak, eşime bakarken tüm varlığımla bakmak istiyorum. Nefes alırken tüm varlığımla almak, neredeysem orada olmak… Önümüzdeki yıl yaşama varlığımla daha da fazla katılmak istiyorum…

Sizlere de derin derin nefesler aldığınız, gerçek doğanızın her geçen gün daha fazla farkına vardığınız bir yıl diliyorum. İstediklerinizden çok, gerçek ihtiyaçlarınızı karşılayabildiğiniz bir yıl diliyorum. İçinizden geldiğinde saçma sapan şarkılar söylediğiniz, elinizde bir kalem, bir fırça, kendi renklerinizi, kelimelerinizi kendinizden duyduğunuz bir yıl diliyorum. Acı olsa da doğruları görmeyi tercih ettiğiniz ve kendinizi kandırmadığınız bir yıl diliyorum. Her türlü bağımlılığınızdan, takıntınızdan özgürleştiğiniz bir yıl diliyorum. Sağlıklı sınırlar, sevgi ve saygı içinde, beraberce büyüdüğünüz dostluklar, ilişkiler diliyorum. Yaşamda sizden başka kimsenin sizin gibi yapamayacağı, olamayacağı güzellikleri keşfetmenizi ve paylaşmanızı diliyorum.

Tüm kalbimle sizlere, doya doya yaşayacağınız ve yaşadığınızın farkında olacağınız bir diliyorum!

Mutlu yıllar!