Görüşler

foto1Anadolu el sanatları kaybolmasın, herkes birlikte paylaşarak birşeyler üretsin diye düşünülerek açılmış bir atölye!! Amaç, kullanmayı unuttuğumuz el sanatlarını, konuşmayı bıraktığımız ortak dilimizi yeniden kazanmak, kaybettiğimiz değerlerimizi yerine koyabilmek… Yaptığımız atölye çalışmasının sonunda, yeni şeyler ortaya çıkarmanın verdiği mutluluğun yanısıra kendinden birşeyler katarak yapılan her şeyin insanın kendisini geliştirmesini sağladığını ve hayata yeni1anlam kattığını:) fark ettim. Kumaş baskıyı ilk kez bu atölyede Sanem’den öğrendim. Ama öğrendiğim en güzel şey kendini sınırlandırmadan, yaratıcılığını kullanarak yeni bir şey ortaya koyabilmenin tüketmekten daha güzel olduğu ve kendini yaşamanın önemiydi. Tüm samimiyetimle, herkesin bu atölyede kumaş baskı sanatını öğrenmesini (gerçekten çok eğlenceliydi:), öğrenirken de atölyeden aldığı ilhamla kendisinde neyi değiştirebileceğini görmesini dilerim. Sanem’den çok şey öğrendim. Çok çok teşekkür ederim Sanem!

Çağrı Zeybek Ünsal – Avukat, Biyoetik alanında Araştırma Görevlisi ve Doktora Öğrencisi

12175817_10153721227321170_1250012171_o (2)Sevgili Sanem’in atölyesinde 1 günlük kumaş boyama kursuna katıldım. Daha önce katıldığım etkinlikler gibi olacağını düşünerek gittim. Ama daha içeri girer girmez, ortam o kadar huzurlu ve güzeldi ki… Sanem’in içtenliği, hem teknik, hem tecrübeleri, hem de güzel görüşlerini öyle güzel paylaştı ki bizlerle…. Bir yandan, güzel bir teknik öğrendim, öte yandan çok huzurlu saatler geçirdim. Sanırım, Sanem ne kursu verse, giderim…

Demet Güler – Kimyager, Kalite ve İş Güvenliği Uzmanı

image2(4)El emeğinin değeri çok farklı. Ben daha kumaşın üzerindeki o baskı halini çok sevmiştim ve tabi ki çantam geldiğinde sevinçten uçtum. Hem sevdiğim renkler, hem herşeyin doğallığı hem de Sanem tarafından benim için özenle yapılmış olması çok ama çok anlamlı benim için. Tekrar teşekkür ederim bunlar için, ben severek kullanıyorum ve gözüm gibi bakıyorum hala ilk günkü gibi 🙂 o kadar çok şey yazabilirim ki daha…….

Özlem Özgür Erol – inşaat mühendisi